TANÉVNYITÓ, TANÉVKEZDÉSI INFORMÁCIÓK

Kedves Diákjaink! Tisztelt Szülők!

A tanév rendjét szabályozó rendeletnek megfelelően, iskolánkban is megkezdődik a
2020-2021-es tanév szeptember 1-jén.

Az iskolát csak tünetmentes, egészséges tanulók látogathatják!
Minden hiányzásról, annak okáról haladéktalanul tájékoztatni kell az osztályfőnököt.

Az iskola épülete kitakarítva, fertőtlenítve várja a diákokat. Az iskolába való belépéskor kötelező a kézfertőtlenítés. Továbbá a mosdókban, öltözőkben, ebédlőben biztosított a fertőtlenítő tartalmú folyékony szappannal és melegvízzel való kézmosás lehetősége.

A közösségi terekben (aula, folyosók, mosdók, ebédlő, könyvtár, stb.) kötelező szájat és orrot elfedő maszk használata, melyről minden diák magának köteles gondoskodni.

Kérjük a diákokat, hogy a Házirendben előírt ünneplő ruhában érkezzenek szeptember 1-jén és 7:50-kor foglalják el helyüket az osztálytermekben.

A tanévnyitó 8:00-kor kezdődik, az iskolarádióban közvetítve. Az aulában nem kerül sor össziskolai ünnepségre, a bejövő osztályok köszöntésének hagyományos mozzanatait sem tudjuk megtartani, hiszen a járványügyi biztonsági előírásokat – mindnyájunk érdekében – be kell tartanunk. Kérjük a szülőket, hogy ne kísérjék el gyermekeiket (a 7. osztályosokat sem).

Az ünnepélyes tanévnyitót követően négy osztályfőnöki órát tartunk. Hozni kell: bizonyítvány, jegyzetfüzet, toll. A bejövő 9. osztályosok nyelvi szintfelférője ez után, 12:05-kor kezdődik.

A tankönyvek átvételére az első tanítási héten kerül sor, ennek beosztását az osztályfőnökök ismertetik.

Szeptember 2-tól órarend szerinti tanítás lesz, kivéve a 7.A, 9.B, 9.C és 9.Ny osztályokat, akiknek ezen a napon közösségépítő programot tartunk, osztálykeretekben.

Az ebédeltetés beosztás szerint történik, attól eltérni nem szabad.

A járványügyi helyzetnek megfelelő megelőző és védekező intézkedések helyi – az iskola sajátosságait figyelembe vevő – eljárásrendjét ismertetjük tanulóinkkal, hamarosan honlapunkon is közzétesszük.

Minden tanuló és szülő körültekintő és felelős együttműködését kérjük annak érdekében, hogy vigyázzunk egymás egészségére és a hagyományos nevelés-oktatás rendje fenntartható legyen!