Tájékoztató az iskolai szünidei gyermekétkeztetés igénybevételének lehetőségéről, módjáról, időtartamáról, helyszínéről – a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő, XIII. kerületi bejelentett lakcímmel rendelkező gyermekek számára

Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat természetbeni ellátásként a gyermek életkorának megfelelő szünidei gyermekétkeztetést biztosít:

• a tanév rendjéről szóló miniszteri rendeletben meghatározott NYÁRI tanítási szünet időtartama alatt, az iskola zárva tartásának időtartama alatti 54 munkanapon keresztül; 2019. évben:

szünidei gyermekétkeztetés időpontja

szünidei gyermekétkeztetés helyszínei

2019. június 17. és augusztus 30. között

54 munkanapon át

naponta 11.00. – 13.00 óra között

Az étkeztetés az alábbi helyszínek egyikén választható:

Intézmény

Cím

Ezüst Kor Idősek Klubja

1134 Bp., Dévai u. 7/B

Őszikék Idősek Klubja

1133 Bp., Kárpát u. 23-25.

Napfény Idősek Klubja

1133 Bp., Visegrádi u. 96/B

Reménysugár Idősek Klubja

1134 Bp., Kassák L. u. 38.

Indián Nyár Idősek Klubja

1139 Bp., Pap Károly u. 22/C

Nosztalgia Ház Idősek Klubja

1135 Bp, Zsinór u. 14.

Évgyűrűk Idősek Klubja

1131 Bp., Jász u. 130.

Derűs Szívek Idősek Klubja

1131 Bp., Gyermek tér 1.

Derűs Alkony Idősek Klubja

1138 Bp., Újpalotai út 14.

Térítésmentes szünidei gyermekétkeztetés, azaz a déli meleg főétkezés a XIII. kerületben bejelentett lakcímmel rendelkező, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermek szülője, törvényes képviselője kérelme alapján igényelhető.

A kérelemként szolgáló igénylőlapot és a megállapodás nyomtatványt

a szülők az iskolától igényelhetik május 8-tól.

A kitöltött nyomtatványokat az iskolának kell leadni június 6-ig!

Tájékoztatom, hogy az étkeztetést biztosító intézmény együttműködési megállapodást köt a szülővel.

Felhívom szíves figyelmét, hogy ha az intézményi és szünidei gyermekétkeztetést betegség vagy más ok miatt a gyermek nem veszi igénybe, akkor az étkeztetést biztosító intézménynél be kell jelenteni

•          a távolmaradást és annak várható időtartamát, valamint

•          a távolmaradásra okot adó körülmény megszűnését és azt, hogy a gyermek mikor veszi igénybe újból a gyermekétkeztetést.

A szünidei gyermekétkeztetés során, ha az étel helyben történő elfogyasztását a gyermek előre nem látható hiányzása, betegsége vagy egyéb ok akadályozza, az étel elvitelét a szülője, más törvényes képviselője vagy a szülő, más törvényes képviselő által megbízott személy viheti el.

A bejelentést követő naptól a távolmaradás idejére mentesül a térítési díj fizetésének kötelezettsége alól.

Amennyiben a megrendelt ételt nem veszik át és azt az előző munkanapon nem mondták le, abban az esetben az étel rendelését a következő naptól automatikusan töröljük.

Budapest, 2019. május

Dr. Bujdosó Sándor jegyző nevében:

Karácsonyi Magdolna