Tájékoztatás a digitális munkarendre való áttérésről 2020. március 20.

Tisztelt Szülők! Kedves Diákok!

A Kormány 1102/2020. határozatában döntött a tantermen kívüli digitális munkarend szerinti oktatás megszervezéséről.

Március 16-ától tantermen kívüli digitális munkarendet vezettünk be határozatlan ideig, ez idő alatt a tanulók az intézményt nem látogathatják oktatási céllal.

Az új tanrend bevezetése nem mentesít a tanulási kötelezettségek teljesítése alól.

A digitális munkarendet az online platformokon, pedagógus irányítással, a tanulók és a szülők támogató együttműködésével tudjuk megvalósítani.

A rendkívüli jogrend érvényessége alatt az iskola nyitva tart, de csak az iskola vezetősége, a technikai dolgozók és azok a pedagógusok és nevelés-oktatást segítő munkatársak tartózkodnak az épületben, akik a digitális oktatással járó feladatokat az iskolában végzik el.

Kapcsolattartás, kommunikáció

A hivatalos kommunikáció elsődleges eszköze a KRÉTA e-Ügyintézés/üzenetek felülete. Amennyiben a KRÉTA elérésével gondjaik vannak vagy hiányoznak a hozzáférési azonosítók, kérem, jelezzék a következő e-mail címen: eugyintezesady@gmail.com

A tananyagok megosztásának felületei:

• KRÉTA házi feladat és üzenet funkció
  • Google Classroom szolgáltatás (kiépítése folyamatban van, idővel ez válik elsődleges platformmá)
  • az osztályok és csoportok levelezőlistái

Az élő kapcsolatos on-line tanórák igazodnak a rendes tanítási időben tartott órarendhez, az egyes pedagógusok tanórái közül – az óraszámhoz igazodóan - csoportonként heti egy vagy két óra online konzultációra van lehetőség, melyet a szaktanárok jelölnek ki.

Számonkérés

A fent megadott online platformok alkalmasak a számonkérésre is. A számonkérés formáit – ugyanúgy, mint a rendes tanítási időben – a tanárok a csoportra és az egyes tanulóra vonatkozóan határozzák meg, az iskola Pedagógiai programjában rögzítettek figyelembe vételével.

Mindenkinek testi-lelki jó egészséget, egymás iránt türelmet kívánunk!

Iskolavezetés