Szabadtéri Pénzfutam programon a 7.a osztály

A PÉNZ7-hez kapcsolódó programok részeként a 7.a osztály "PénzFutam" elnevezésű programon vett részt.

A „kaland” során a diákoknak pénzügyi feladványok sorát kell megoldaniuk a szabadban. A megoldásra a csapatoknak 45 perc állt rendelkezésére.

Következzen egy rövid beszámoló:

Március 24-én az osztály a „PénzFutam” elnevezési programon vett részt.

Szakköri órán 3 fős csapatokra bomlottunk, regisztráltunk a versenyre, megkaptuk a belépési kódjainkat. A program napján az iskola melletti játszótéren található versenypályára mentünk, ott néztük meg közösen a honlapot, ahol hozzáfértünk a pálya térképéhez és megtudtuk, mik a feladatok.

Ezek után mindenki elkezdte keresni az első állomást, amit a térkép mutatott. Miután megoldottuk a feladatot, jött a következő. Izgalmas volt a szabadban keresgélni a következő pontot, ahol a pénzüggyel kapcsolatban voltak újabb és újabb kérdések. Fejlődött a pénzügyi ismeretünk, és közben egyéb ismereteinket, főleg matematikai tudásunkat is használni kellett. Izgalmas és érdekes volt kutatni, gondolkozni a feladatokon, és a kint lenni a parkban.

Vitrai Lea