Semmi varázslat, csak fizika (Kutatók éjszakája 2017.)

Ebben a tanévben is részt vettünk a 8.a, 9.a és 10.d érdeklődő diákjaival a Kutatók éjszakája eseménysorozatán. A sokszínű kínálatból elsőként Härtlein Károly Semmi varázslat, csak fizika című előadását választottuk. (Härtlein Károly a BME Fizika Intézetének tanára, akit sokan ismernek a Brutális fizika című sorozatból.) Hétköznapi eszközök segítségével mutatott be számunkra érdekes és látványos kísérleteket, amelyeket magyarázat után hozzá is tudtunk kapcsolni az órákon tanultakhoz.

A korábbi érkezés miatt a BME udvarán is megnézhettünk néhány kísérletet. Zárásként elmentünk a BME Áramlástan Tanszékére, a Kármán Tódor Szélcsatorna Laboratóriumba. Itt elsősorban rezgésekkel, hullámokkal ismerkedhettünk meg. Nagyon érdekes volt az áramlások vizualizációja a szélcsatornában.

Nagyon nehéz volt otthagyni a helyszínt, de volt, akiket a szülők, másokat egyéb programok vártak. Hazafele menet néhányan már tervezgették, hogy hova érdemes ellátogatni jövőre.

Költő Emese szaktanár