SAME WORLD Iskolai program a környezeti igazságosságról

Az Artemisszió Alapítvány környezeti igazságosságról szóló projektjében vesz részt az Ady Endre Gimnázium a 2015/2016. tanévtől. Klímaváltozás, környezeti igazságosság, menekültek és bevándorlók jogai – olyan összefüggő témák, amelyek mindannyiunkat érintenek, mégis sokszor elszigetelten kezeljük őket. A SAME World projekt izgalmas tevékenységeket és módszereket ajánl diákoknak és tanároknak, hogy a felvetett kérdéseket körüljárjuk, változtassunk és tegyünk a környezetünkért.

A SAME World egy hároméves nemzetközi projekt, amiben 10 ország 13 partnerszervezete vesz részt. Célunk, hogy felhívjuk az emberek figyelmét a Globális Dél (fejlődő) és a Globális Észak (fejlett országok) közötti kapcsolatokra, különös tekintettel a környezeti igazságosságra. A program célja, hogy a diákok kritikus gondolkodását ösztönözzük, valamint a klímaváltozással és a környezeti migrációval kapcsolatban a nemzetközi kitekintés mellett megismerjék a hazai kontextust is.

A projekt egyik első állomása egy nemzetközi szeminárium a résztvevő iskolák

tanárainak bevonásával. http://www.sameworld.eu/