Palackprések és műanyag kupakok gyűjtése a folyosókon

Kedves Diákok, Szülők és Kollégák!

Az Ökoiskola jellegünk fejlesztése terén szeretnénk egy nagy előrelépést. Az iskola folyosóin összesen 6 palackprést szerelünk fel, melyek alatt „PET-palack” feliratú kukákat helyezünk el.

Kérjük, hogy az üres, kupak nélküli palackokat úgy helyezzétek a présbe, hogy a palack szája illeszkedjen a fölső kis perembe. Így összenyomáskor nem hullik ki a szerkezetből a palack. Az a cél, hogy minél kisebb helyet foglaljanak el a szemetesben a palackok, s a szelektív kukásautó ne levegőt szállítson hulladék helyett.

A műanyag kupakokat pedig jótékony célra gyűjtjük. Papírból készült, plakátokkal ellátott gyűjtőt helyeztünk el a büfé mellett és az emeleti főlépcsőnél. Kérjük, hogy otthon is gyűjtsétek és hozzátok el a kupakokat. Ezekbe a gyűjtőkbe semmi mást ne dobjatok!

A környezetvédelmet szolgálja, ha a kupakok nem kerülnek a vegyes szemétbe. Ezen kívül az újrahasznosításból befolyt pénzt beteg gyerekek támogatására fordítják.

Főszervezők: Mindenki Egyenlő Esélyéért Egyesület & Bionikus Mozgásszervi Alapítvány és a Gyaliman Kft.

Kedvezményezettek: Heim Pál Gyermekkórház, Végtag Nélküli Gyermek Alapítvány, Bionikus Mozgásszervi Alapítvány (kislány műkezére gyűjtés).

Köszönjük, hogy támogatjátok az ökolábnyomunk csökkentését!