Ökoiskola programunk megvalósításához szívesen fogadnánk szülői segítséget

Kedves Szülők!

Az Ökoiskola programjaink keretében van néhány olyan terület, ahol nagyon örülnénk, ha segíteni tudnák iskolánkat.

1. A Madárbarát iskolai címünknek megfelelően, idén is ősztől a tavaszi szünetig etetjük a madarakat az iskola kertjében. Új etetőt is felszereltünk, így már hármat töltünk fel hetente kétszer. Fogyóban vannak a magkészleteink, bár ősszel nagyon sok családtól kaptunk. Az igazgatóhelyettesi irodában lehet leadni a madáreleséget. Előre is köszönjük!
  3. Szeretnénk az iskola eddig kihasználatlan belső udvarát kellemes pihenő és beszélgető hellyé alakítani, ahová az óraközi szünetekben, szép időben kimehetnek a diákok. Tavasszal érkezik az a két kerti pad, amit ide vásároltunk. Egy volt diákunk megtervezte az udvar növényesítését, jövőbeni arculatát. Anyagi okokból a terveket csak lépésről lépésre tudjuk megvalósítani. Minden segítség közelebb visz ahhoz, hogy esztétikus környezetet tudjunk teremteni.

Szívesen fogadnánk:

• jó állapotú, nagyméretű kültéri kaspókat, virágdézsát
  • falra akasztható cseréptartót
  • nagyméretű cserepet
  • egynyári növényeket
  • talajtakaró, igénytelen növényeket
  • nyári orgonát (a kertbe, szabadföldbe szánjuk)
  • téli jázmint
  • kövirózsát, igénytelen, kültéri pozsgásokat

Segítségüket előre is köszönjük!

Kérdés esetén és egyeztetés miatt kérjük, keressék Frekot Erika igh.-t, Ökoiskola koordinátort