Március 10. a Beporzók Napja az Ady Gimnáziumban is

Csatlakozunk a Beporzók Napja rendezvényeihez, amit idén először rendeznek meg hazánkban. A rovarokra sokáig szinte csak mint kártevőkre néztünk. Irtottuk, irtjuk is világszerte őket. Csakhogy élni se tudnánk nélkülük! Sok-sok növényt rovarok poroznak be, s ha ez elmarad, termés sincs, gyümölcs sincs. Erre az összefüggésre kíván rámutatni a Beporzók Napja.

Mi „Hozd magaddal a bögrédet!” akciót hirdetünk erre a napra. Aki hozza a bögréjét, az 8:45 és 12 óra között minden szünetben mézes gyümölcsteával töltheti meg. Az aulában a teákat a 11.c osztály tanulói készítik el számotokra. Műanyag poharat elvből nem használunk!

Ezzel az akcióval köszöntjük azokat a rovarokat, akiknek a gyümölcseinket és a mézet köszönhetjük.