Lezajlott az általános iskolásoknak rendezett történelem verseny döntője

2018. május 9-én délután hét versenyző részvételével megtartottuk a történelem verseny döntőjét, a téma a török világ Magyarországon volt. A két írásbeli forduló után a legügyesebbek a szóbeli fordulóra az általuk kiválasztott középkori várról rekonstrukciót és alaprajzot készítettek, és nagyon élvezetes kiselőadásokat tartottak a várak történetéről, védőiről.

A változatos feladatok mind a versenyzők, mind felkészítő tanáraik tetszését elnyerték. A tanulók számot adtak topográfiai tudásukról, a villámkérdésekre gyorsan válaszoltak, az írásbeli feladatokat is ügyesen megoldották. A képes feladatsor közben még daloltunk is egy keveset. Legizgalmasabb a licitálós feladat volt, itt kockára tették a tanulók megszerzett fabatkáik (pontjaik) egy részét, s közben dönteniük kellett a csalafinta kérdésekre adott beugratós válaszaink között.

A verseny eredménye:

Első helyezést ért el Ligeti Zsófia.

Második helyezett Galamb Ákos.

Harmadik lett Máthé Gergely.

Mind a három helyezett a Gárdonyi Géza Általános Iskola tanulója, felkészítő tanáruk Kulcsár Sára tanárnő volt. Köszönjük Molnárné Belkó Editnek, a Vizafogó Általános Iskola tanárnőjének is a felkészítést.

Gratulálunk minden versenyzőnek, mindannyian könyvjutalomban részesültek. Nekünk, szervező tanároknak is nagy élmény felkészült, okos gyerekek lelkes válaszait hallgatni.

A verseny lebonyolításában segítségünkre voltak kedves kollégáink, Lombosné André Adrienne és Kackstetter Mária tanárnők, valamint a 8.a és a 10.d osztály két-két tanulója, Forrai Napsugár, Szűcs Barbara, Kontra Tímea és Harcsa Bálint.

Mindenkinek köszönjük a részvételt, jövőre is megszervezzük a versenyt!

Karlovits Piroska és Hollander Gyöngyi

szervező tanárok