Látogatás a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karán

Március 26-án, csütörtökön Herczig Ferencné tanárnő vezetésével meglátogattuk a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karát. Egy volt Ady-s diák, dr. Marosán Miklós, vezetett minket körbe, aki egyetemi tanár, tanszékvezető helyettes. Először betekinthettünk a kémia laborokba, ahol megtudtuk, hogyan zajlanak ott az órák és néhány kémiai ismerettel is gyarapíthattuk tudásunk. Ezt követően átmentünk az Anatómiai Múzeumba, ahol különböző állati szerveket, állatokat nézhettünk meg. Láttunk majmot, sertést magzati állapotban, krokodil szívet, egy kígyó csontozatát stb.. Az itt eltöltött érdekes pillanatok után megnézhettük az egyetem könyvtárát, ahol a diákok szinte mindennap megfordulnak.  Hasznos szakirodalmakhoz, jegyzetekhez juthatnak és nyugodtan tanulhatnak. Majd egy régebbi könyvtárat is láthattunk, ahol még a második világháború előtti időből is találhatók könyvek. Ide a diákok bármikor bejöhetnek és olvashatnak, de nem kölcsönözhetnek, hiszen ezek antik kincsek. Végül az egyetem múzeumában járhattunk, ahol különböző orvosi eszközöket láttunk, amikkel az állatokat gyógyítják, vizsgálják, láthattunk lópatkókat és az épület történetét is megismerhettük.

Mindenki nagyon élvezte a látogatást. Mindig jók az ilyen lehetőségek, mert így jobban megismerkedhetünk az egyetemi élettel és egyszerűbb lesz a választás, hogy ki merre menjen továbbtanulni.

Oláh Krisztina 11.a