Kézmosás kampány

Bármilyen egyszerű művelet is a kézmosás, nagy jelentősége van az egészséges életmód szempontjából. Nem mindegy, hogy a menzán megfogott kenyérszelet vagy gyümölcs hogy kerül a szánkba. Arra is kevesen gondolnak, hogy az uzsonnájukat tiszta kézzel fogják meg.

Influenzás időben pedig a tiszta kéz segít a fertőzések elkerülésében.

A 9.b biológia tagozatosai ebédszünetekben felmérést végeztek arról, hogy a menzára érkező diákok közül hányan mosnak kezet. Az eredmények az ebédlőben és az Öko faliújságon olvashatók. Ide legyen elég annyi, hogy a legjobb eredmény: 14%.

Ezen az arányon sürgősen javítani szeretnénk. A kézmosás kampány keretében nem csupán felhívó plakátokat helyeztünk ki, hanem egy fotósorozattal is szeretnénk felhívni a figyelmet a téma fontosságára. Buga Bence 9.b osztályos tanuló fotóin azt láthatjuk, mi mindent fogunk meg az iskolában, mielőtt a kenyérhez nyúlunk.

Reméljük, hogy a képek elérik céljukat: mossunk kezet evés előtt!