Ingyenes tankönyv igénylése a 10-12. évfolyamon a következő tanévre

Tisztelt Szülők!

A 2019-20-as tanévre vonatkozóan iskolánk tanulói közül a 7-8-9. évfolyam ingyen kapja a tankönyveit. Felsőbb évfolyamokon csak azok, akik leadják a következő dokumentumokat Frekot Erika igazgatóhelyettesnek.

Az ingyenes tankönyvekhez 2 dokumentumot kell leadni:

1. A Tankönyvtámogatás igénylőlapot kitöltve, a jogcímet aláhúzva (ezt 2018 novemberében adtuk át mindenkinek és szedtük vissza azoktól, akik visszahozták). Akik most szeretnének igénylőlapot kérni, keressék Frekot Erika igazgatóhelyettest!
  2. 2.     Igazolást: ezt kérjük most.  Határidő: 2019.05.17.

Lehetséges igazolások:

Minden igazolás jó fénymásolatban, nem kell eredeti! Minden jogcímre elég egyfajta igazolás a felsoroltak közül.

a)    tartósan beteg:

• emelt családi pótlék igazolás
  • érvényes orvosi nyomtatvány: „Tartósan beteg” címmel

b)    a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján mozgásszervi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrum zavarral vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzd

• országos szakértői bizottság szakvéleménye

c)     három vagy több kiskorú, vagy eltartott gyermeket nevelő családban él

• bankszámlakivonat (2019-es), amin látszik a szülő neve, a dátum és a családi pótlék összege (minden más kitakarható)
  • rózsaszín lap, ha a postás hozza a családi pótlékot
  • MÁK igazolás a gyerekek után járó családi pótlékról (3 hónapnál nem régebbi)

d)    nagykorú és saját jogán iskoláztatási támogatásra jogosult

• igazolás

e)     rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül

• érvényes önkormányzati határozat (lakóhely szerinti önkormányzat)

f)      a gyermekvédelmi gondoskodás keretében nevelésbe vett vagy utógondozói ellátásban részesül

• igazolás

Ha kérdésük van, keressenek engem az iskola telefonszámán.

Frekot Erika igh.: 320-86-40