Horváth Mihály történelem verseny

Az idei tanévben is megrendezésre kerül(t) a rangos Horváth Mihály történelem verseny. A versenyre 9-11. évfolyamos tanulók jelentkezhettek, iskolánkat 4 tanulónk képviselte (Földi Zsolt 9.b, Fiziker Dorottya 11.a, Ványi Enikő 11.a és Portik Zalán 11.a).

A verseny témája: a Báthoryak kora

A három fordulóból álló verseny első szakaszában teszt jellegű feladatokat kellett megoldani, a legjobb 40 tanulót hívták be a középdöntőbe. Ezen a fordulón valamennyi versenyzőnk sikeresen továbbjutott.

A középdöntőben esszé feladat várt a versenyzőkre, melyen diákjaink sikeresen szerepeltek, a 15 döntőbe behívott tanuló között van egyik tanítványunk, Portik Zalán is.

Gratulálunk minden versenyzőnknek!

Farkas Zoltán