Határtalanul program Budapesten, a víz világnapja jegyében

2017. március 22-én osztályunk, a 9.b a Határtalanul program keretében a Magyarság Házában járt. Ennek a látogatásnak két aktualitása is volt.
Az egyik, hogy a felvidéki kirándulást megelőzően megtekintsük a Mi, magyarok című kiállítást. A másik pedig az, hogy miután ezen a napon ünnepeljük a víz világnapját, ezért az osztályunk vízzel kapcsolatos előadásokban is részesült. Ezekbe az interaktív bemutatókba minket is bevontak.
Megismerhettük a tengerek és óceánok élővilágát, és táplálékláncot is építettünk. Érdekfeszítő és egyben ijesztő is volt az a 3D-s film, amely vizeink ragadozóit mutatta be "Gerinctelen gengszterek" címmel. A dunavirágról tartott előadás után megtekinthettük a kiállítás állandó részét is. Hallgathattunk különböző nyelvjárásokat, főzhettünk magyaros ételeket, megtekinthettük a magyar hungarikumokat, beöltözhettünk és játszhattunk magyar logikai játékokkal.
Összességében ez egy jól sikerült nap volt, sok értékes élménnyel gazdagodtunk, és még jól is éreztük magunkat.