Felhívás erdei vándortáborozásra

Tavalyi nagyon jól sikerült túránk után idén is várjuk azoknak a diákoknak a jelentkezését, akik szeretnék megismerni a természet és a vándortáborozás szépségeit.

Időpont: július 19-25. 7 nap/ 6 éjszaka

Részvételi díj 25.000.- Ft/fő

• Szállás 6 éjszakára kiépített sátortáborban vagy gyermek- és ifjúsági táborban (sátor fekhellyel, közösségi és étkező helyiség, zuhany, WC);
  • A megérkezés napján vacsorától a hazautazás napján reggeliig napi háromszori étkezés, amiből egy meleg étkezés;
  • Egészségügyi ügyelet;
  • Információs anyag a túraútvonalról és a programokról;
  • Garantált (a résztvevők számára ingyenes) szabadidős programok;
  • Igény szerint csomagok szállítása a táborhelyek között.

A részvételi díj nem tartalmazza a vándortábor kiinduló pontjára történő odautazás, és a záró pontról történő hazautazás költségét.

A túra a középkorban, a siroki várnál indul, majd a Mátra gerincére kaptatva, kelet-nyugati irányban keresztülhalad a Mátrán.

Utunk során számtalan természeti és földtani értékkel, történelmi emlékhellyel ismerkedhetünk meg. Felkereshetjük a Recski Nemzeti Emlékparkot, az Ilona-völgyi vízesést és a parádfürdői Cifra Istállót. Ha erővel bírjuk, némi kitérővel még az ország tetejére, a Kékesre is feljuthatunk.

A galyatetői pihenőnapon elfeledhetjük az emelkedők fáradalmait, majd az Óvár, az Ágasvár és a Csetei-vár romjainak felfedezésével leereszkedünk Fenyvespusztára. Itt még vár ránk a Tuzson Arborétum, s végül a tari vasútállomás.

A biológiai és földrajzi látnivalókkal kapcsolatos szakvezetést Frekot Erika tanárnő biztosítja.

Táborhelyek:

1. éjszaka: Siroki Kemping udvara
(telepített sátortábor, kiszolgáló épülettel, melegvizes fürdési lehetőséggel, áramellátással)

2. éjszaka: Csevice Erdei Iskola / KOKOSZ-tábor, Parádfürdő, Ilona-völgy

3. éjszaka: Nagybükkfai-tisztás nomád táborhely
(nomád táborhely, telepített sátortábor, hidegvizes fürdési lehetőséggel, áramellátás nélkül)

4-5. éjszaka: Galyatető, Turistacentrum udvara

6. éjszaka: Fenyvespuszta