Felelős Iskola Nap az Ady Gimnáziumban

2019. február 13-a ismét egy különleges, és mozgalmas nap volt iskolánkban.

A XIII. kerületi Önkormányzat még a tanév elején felhívást küldött a kerület intézményeinek egy versenyben való részvételre. A „Felelős Iskola Díj” jó lehetőséget kínált arra, hogy tanulóink megismerkedjenek fogyatékkal élő fiatalokkal, akik a projekt keretében látogatnak el az intézményekbe.

Egész nap érkeztek a vendég előadók az osztályokhoz. Korán reggel a 8. a és a 9.c osztály tanulói testnevelés órán ismerkedtek meg a csörgőlabda (a látássérültek focija) szabályaival egy látássérült szakértő, Kinga segítségével.

Később a 10. c osztály tanulói röplabdáztak hallássérült fiatalokkal. A játék után még egy beszélgetésre is volt idő, ahol a jeltolmács segítette a kommunikációt, bár a gesztusok segítségével sok mindent megértettek a gyerekek a fiatalok előadásából tolmácsolás nélkül is.

Érkeztek ezen kívül autista és kerekesszékes fiatalok is, akik egy-egy osztályt látogattak meg és beszélgettek tanulóinkkal.

A Felelős iskola napunkon a TV13 kerületi televízió munkatársai is jelen voltak, beszámolót és interjúkat készítettek az eseményről, mely az alábbi linken tekinthető meg (a rólunk szóló riport  1:30 - 11: 30-ig tart).

Katonáné Mayer  Katalin

a program szervező tanára

Diák vélemény:

Szerda délután (02.13.) az osztályfőnöki óra keretein belül, egy nagyon érdekes programon vehettünk részt. A VGYKE (Vakok és Gyengénlátók Közép-magyarországi Regionális Egyesülete) tartott nekünk előadást. Számomra ez egy abszolút pozitív élmény/tapasztalat volt, mert betekintést kaphattunk az életükbe, hogy hogyan élik meg a mindennapjaikat, milyen segítséget kapnak. A vakvezető kutyák óriási segítséget nyújtanak számukra, ahogy az okostelefonok is.

Jó érzésekkel töltött el, hogy minden problémájuk ellenére ilyen vidám, kedves és nyitott embereket ismerhettünk meg.

Hudák Boglárka

9. ny