CEVA PHYLAXIA gyárlátogatás (2019.04.05.)

2019.04.05-én mi, a 9.d és 10.d tanulói közül néhányan, a világhírű CEVA Gyógyszergyárban látogatáson vettünk részt Herczig tanárnő vezetésével.

A cég állatoknak készít vakcinákat, amelyek az állatok gyógyulását biztosítják. Betekintést nyerhettünk többféle laborba is. A legelső lépés (még mielőtt beléptünk a laborokba) a bemosakodás és a steril köpeny illetve hajvédő felvétele volt, mert a sterilitás nagyon lényeges ebben az intézményben.

A csoportnak a mikrobiológiai labor tetszett a legjobban. Itt bemutatták, hogyan készítenek táptalajt, melynek segítségével a baktériumok kimutatását segítik. Illetve betekintést nyerhettünk a legsterilebb munkatér munkálataiba is, de csak kívülről.

Ellátogattunk az egyik legnevesebb laborba, az Elisa laborba. Itt azt láthattuk, hogy milyen reakciók mennek végbe az anyagok között.  Ezenkívül megnézhettük, hogyan kezdik el a tojások beoltását, majd az embriók vizsgálatát.

Nagyon jól éreztük magunkat! Hasznos és érdekes információkkal bővült tudásunk.

Köszönjük a látogatás lehetőségét, köszönjük a kedves és szakszerű tájékoztatást valamennyi laborvezetőnek és a szervező Csányi Juliának.

Kopacz Dalma 10.d