Beszámoló az Iskolai Diákönkormányzat (IDÖ) munkájáról 2016-2017. tanév

A 2016-2017. tanévben az IDÖ képviselői a hagyományos rendezvényeket megszervezték, az iskolai közösséget erősítették, igyekeztek az adys diákokat aktívan bevonni a közösségi programokba.

• Szeptemberben újjászerveztük a diákönkormányzatot, a diákság érdekvédelmi, érdekérvényesítő, jogvédelmi és a programok szervezésében segítő szervezetét.
  • Megválasztottuk az IDÖ elnököket:  Vavrek Dániel 8. a,  Lévai Lilla 8. a,  Preisz Zsófia 9. c
  • Év elején a képviselők tervezetet készítettek a tanévre.
  • Az osztályonkénti 2 fő IDÖ képviselő havonta találkozott és az IDÖ elnökök vezetésével megbeszélést tartott 6. vagy 7. órában.   A megbeszéléseken témaként szerepelt az aktuális hónap programjának megszervezése, a képviseleti munka, képviseleti felelősség, munkacsoportok, tervek, feladatok, konfliktuskezelés és közösségépítés az iskolában, stb.
  • Az iskolában az IDÖ által szervezett hagyományos rendezvények: Halloween, Mikulás, Valentin nap, Ady-nap, Pedagógusnap.
  • Három GYIÖK tag van iskolánkban (Kondor Anna 8. a, Vass Georgina 9. c, Vavrek Dániel 8. a) , akik tartják a kerületi diákönkormányzat és iskolánk IDÖ csoportja között a kapcsolatot.
  • Kiemelten összetett előkészítési munkát igényelt az idei tanévben  is az IDÖ képviselők és a 9. a által szervezett közösségépítést erősítő és a az Ady Endre Gimnázium 30. évfordulós megemlékezéséeit megkezdő Ady-nap (2017. április 12.), melynek szervezésére, előkészítésére költöttük a támogatási keretből.

Sallai Zoltán IDÖ patronáló tanár