Az általános iskolásoknak szóló biológia verseny eredménye

Idei biológia versenyünk témája a Duna-Ipoly Nemzeti Park volt. A III., IV., XIII., XIV. kerület iskoláiból összesen 167 versenyző feladatlapjait pontoztuk, a döntőbe a legjobb 36 versenyző került.

A döntőt az Ady Endre Gimnáziumban bonyolítottuk le 2019. december 5-én. Az írásbeli feladatokat azonnal pontoztuk, amiben a 9.c biológia tagozatos diákjai nagy segítséget nyújtottak.

A döntőt megtisztelte jelenlétével Vatai Anna, a Duna-Ipoly Nemzeti Park munkatársa.

Hagyományainkhoz híven a végső pontszám az otthoni fordulók és a döntőn elért pontszámok összegeként alakult ki. Idén is tartottuk magunkat ahhoz, hogy azonos pontszám esetén azt a versenyzőt soroltuk előbbre, aki a döntőn magasabb pontszámot ért el.

Köszönjük a Duna-Ipoly Nemzeti Park által biztosított gazdag nyereményeket, amiket az első hat helyezettnek tudtunk kiosztani! A döntő minden résztvevője kapott néhányat a nemzeti park színvonalas kiadványaiból.

Az idei év első hat helyezettje:

1. Medgyesi Júlia (Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola)
  2. Öcsi Boldizsár (Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola)
  3. Manente Alexia (Pannónia Német Nemzetiségi Kétnyelvű és Angol Nyelvet Oktató  Általános Iskola)
  4. Bartucz Eszter (Karinthy Frigyes Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola)
  5. Herczku Roland (Dr. Mező Ferenc Általános Iskola)
  6. Szvedovicz Lea Júlia (Angol Nyelvet Emelt Szinten Oktató Általános Iskola)

Szeretettel gratulálunk!