A Zwack gyárban jártunk

Szerves kémia tanulmányaink adták az ötletet tanárunknak, hogy ellátogassunk a világhírű

Zwack gyárba. A látogatást színesítette, hogy gimnáziumunk egy régi diákja fogadott minket.

Szájbély Ernő a fogadóközpont vezetője, most már több éve.

A tárlatvezetés egy rövid filmmel kezdődött, amiben betekintést nyerhettünk az alapító család történetébe, a cég előrehaladásába és a gyár megépítésébe. A film végeztével a múzeumi részt tekintettük meg, ahol érdekes történeteket meséltek nekünk az ott dolgozók.  Régi plakátok, üvegek, fényképek és történelmi jelentőségű családi relikviák sorakoztak a tárlókban.

Látogatásunk a lepárlóban folytatódott, ahol egy élelmiszermérnök az unikum ital elkészítéséről magyarázott nekünk, persze a titkos receptet nem elárulva.

Itt tekinthettük meg a gyógynövény gyűjteményt, ami az ital elkészítéséhez szükséges. Jó volt a kellemes illatokat érezni, kicsit eligazodni a sokféle hasznos növény világában!

Utunk a pincében folytatódott, ahol többnyire óriás méretű hordók látványa fogadott minket. A felnőtt látogatók itt kóstolhatják meg a különleges „nedűt”, de mi diákkánt, tanulmányi

utunkon ebből most kimaradtunk.

Hasznos és érdekes volt a program, mert az alkoholokról tanultakat a gyakorlat egy kis

részletében ismerhettük meg.

Köszönjük Herczig tanárnőnek a szervezést, Ernőnek pedig a kedves fogadtatást.

Dósa Fanni  11.c