Petőfi 200 az Adyban

2023-ban ünnepeljük Petőfi Sándor születésének 200. évfordulóját. Az egész évben tartó megemlékezéssorozathoz iskolánk egy plakátkiállítással csatlakozik, melyet a 11. b osztály diákjai készítettek.

Kiállításunknak a Talpra magyar címet adtuk, mivel az iskola több pontján elhelyezett lábnyomok jelzik a helyszíneket, melyeket a diákok megemlékezésül bejárhatnak. Installációinkat három téma köré szerveztük: a szerelem, a bánat-depresszió és Petőfi sokszínűsége ihlette a rövid irodalmi séta állomásait.

Illyés Gyula, XX. századi költőnk írja Haza a magasban című versében: „Dörmögj, testvér, egy sor Petőfit, köréd varázskör teremtődik.” Mi a 11. b osztály tagjaival valami nagyon hasonlót éltünk át, amikor olvasgattuk és kiválogattuk Petőfi sorait, hogy képpé formáljuk őket. Most pedig nagy szeretettel nyújtjuk át válogatásunkat az Ady Endre Gimnázium diákjainak és tanárainak.

Jó nézegetést! Jó olvasgatást kívánunk!