TÖRTÉNELEM VERSENY DÖNTŐ: VERSENYZŐK ÉS TUDNIVALÓK

Kedves Versenyzők és Kollégák!

Lezárult a történelem verseny 2. fordulója, az eredmények a táblázatban láthatók.

Köszönjük a sok értékes pályamunkát, reméljük, a tanulók is kedvelték a feladatokat, s azok is gazdagodtak, akiket most nem hívunk be a szóbelire.

A szóbeli forduló 2024. április 15-én lesz 15 órától a 137-es teremben, erre szeretettel várjuk a verseny első 12 legjobb eredményt elért tanulóját. Mindannyian minimum 70 pontot értek el:

Márton Gréta

Geréb Luca

Grandsire Alíz

Lestyánszki Laura

Laczkovics Luca

Offeribek Pál

Kőszegi Áron

Li Vi An

Erős Mária

Bolla Illés András

Pálosi-Magyari Lili

Szamosközi Dóra

A szóbeli fordulóra kérjük, hogy ismételjék át a honfoglalás és az államalapítás koráról tanultakat, valamint kérjük, hogy készítsék el az alábbi feladatot:

A döntőre egy plakátot kell készítenetek.

Válaszd ki István király valamelyik egyházszervezéssel kapcsolatos törvényét, és készíts hozzá plakátot legalább A/3-as méretben, amely a törvényt népszerűsíti vagy kritizálja. A szóbeli fordulón a plakátot be kell majd mutatnod. A törvény ismertetése mellett kérjük, hogy magyarázd is el a zsűrinek a plakát üzenetét.

Szeretettel várjuk a döntőre a versenyzőket és felkészítő tanáraikat is!

Budapest, 2024. 03. 27.                                                    Törőcsik Gabriella és Hollander Gyöngyi

szervező tanárok