Angol óra Maráczi Tamással

Egyik angol órán Stróber tanárnő kedveskedett nekünk valamivel. Hírességeket hív be a tanórákra, hogy még izgalmasabban és tanulékonyabban teljenek el. Maráczi Tamást hívta meg vendégségbe hozzánk. Maráczi Úr, a Hír Tv-nél történelmi témájú műsorokat vezet és külpolitikai szerkesztőként dolgozik. Beszélgetésbe elegyedett a csoport tagjaival, fontos eszmecseréket folytattunk, természetesen angolul, ami nemcsak az angol szóban való megértését, de az angol kommunikációs képességeinket is nagyban fejlesztette. Persze nem az egész órán beszélgettünk -hiszen azt ki bírná ki :) - hanem a tanárnő közben különféle izgalmasabbnál izgalmasabb feladatokat adott. Ilyen volt egy Jamelia dal szövegének hallás utáni értése, vagy interaktív, televízióval kapcsolatos szavak és feladatok megoldása a táblánál. Egy szó mint száz, egy nagyon emlékezetes és jó angol óra volt, sokat tanulhattunk belőle, és megismerhettünk egy nagyszerű embert, Mr.Maráczit (Maráczi Tamás Urat).

Körmendi István