Történelem verseny általános iskolásoknak Versenykiírás és a fordulók feladatai

Kedves Tanárok és Diákok!

Idén is meghirdetjük az általános iskolák 5-8. osztályos tanulói számára hagyományos

történelem versenyünket. A téma ezúttal:

A MAGYAR HONFOGLALÁS ÉS AZ ÁLLAMALAPÍTÁS KORA

Reméljük, hogy sok izgalmas, érdekes feladatot találtok majd az egyes fordulók feladatsoraiban és élvezitek majd a megoldások elkészítését. Kérjük a versenyzőket, hogy ne küldjenek nekünk internetről kimásolt szöveget, inkább próbálják meg önállóan megfogalmazni gondolataikat. A verseny egyéni, nem csoportok jelentkezését várjuk.

Kérjük kedves általános iskolai történelemtanár kollégáinkat, hogy a verseny hirdetésében legyenek segítségünkre. A mellékelt plakátot helyezzék ki jól látható helyre, tegyék be a Classroom-csoportba, vagy a szokásos felületre, ahol a tanulókkal kapcsolatot tartanak, de mindenek előtt a szóbeli figyelemfelhívás a legeredményesebb az érdeklődés felkeltésére. Kérjük, hogy az 1. forduló feladatait nyomtassák ki, és adják az érdeklődő tanulók kezébe.

Versenyünket 3 fordulósra tervezzük, a két írásbeli forduló után kerül majd sor az utolsó, szóbeli fordulóra, a döntőre iskolánkban. Az írásbeli fordulók megoldásait postán kérjük elküldeni, de a portán is le lehet adni a borítékot.

(Ady Endre Gimnázium, Hollander Gyöngyi, 1139 Budapest, Röppentyű út 62.)

Az első forduló válaszait 2023. december 15-ig kérjük eljuttatni iskolánkba. A 2. fordulót december 15-én tesszük közzé, hogy a téli szünetben is tudjanak foglalkozni a tanulók a feladatokkal.

Az utolsó, szóbeli forduló időpontja 2024. április 15-én 15 órától lesz a 137-es teremben.

Jó munkát, hasznos felkészülést kívánunk!

Hollander Gyöngyi és Törőcsik Gabriella

szervező tanárok

Fájlok

Történelem verseny általános iskolásoknak 2023-24 1. ford..pdf (103 KB)