Őszi munkák a kertben, a rózsakertben és az átriumban (2021. szeptember-november)

Iskolánk növényekkel díszített belső terein kívül az átrium (zárt udvar), a nagy kert és a főbejáratnál lévő rózsakert szolgálja mindannyiunk örömét.

Az öröm mellett persze munkát is ad a sok zöldfelület. Az iskola dolgozóin kívül a diákság is aktívan kiveszi a részét a feladatokból az iskolai közösségi szolgálat keretein belül.

Folyamatosan végzett szolgálatok:

• az átrium magaságyásainak locsolása
  • madáretetés és itatás a Madárbarát kertben

Idén ősszel elvégzett időszakos munkák:

• a madárodúk őszi kitisztítása
  • a magaságyások virágfölddel való feltöltése
  • tulipánhagymák ültetése
  • metszések, átültetések
  • levélsöprés
  • az elszáradt pillangóvirágok kivágása az előkertben

Iskolánk dolgozói (üzemeltetési koordinátorunk, karbantartónk, kertészünk) szintén sokat tettek a zöldfelületek gondozásáért. Az évek alatt összegyűlt és frissen levágott ágakat több fordulóval szállították el a teherautóval érkező szakemberek. A hullott levelek összegyűjtése sem kis feladat ekkora területen.

Készült egy új virágágyásunk az iskola bejárata előtt, melyben igazán majd tavasszal gyönyörködhetünk. Nőszirmokat (íriszeket) ültettünk bele.

Újdonságok

• A Madárbarát kertbe új ismertető táblákat helyeztünk ki.
  • A belső átriumokba kikerült két új darázsgarázs.
  • A Zöld átriumba pályázati pénzen vettünk egy nagy plakáttartót, amelybe a körülötte látható növényekről teszünk ki ismertetőket.
  • Az iskola második, a könyvtárból nyíló átriumában megkezdtük a zöldítési munkák előkészületeit: vízvételi lehetőség, fali konzolok felszerelése.

Terveink

• A téli időszakban szeretnénk felújítani a régi kültéri padokat.
  • A növények újabb névtáblákat kapnak.
  • A könyvtári átriumot tavasszal zöldíteni szeretnénk, új közösségi teret hozva létre.
  • Új tanösvény táblákat készítünk.

Frekot Erika

ökoiskola koordinátor