Kísérletek szárazjéggel - a 11.-es fizika fakultációsok bemutatója

Iskolánkban 2-napos szárazjég bemutatót tartott a 11-es fizika fakultációs csoport.

Tagjai: Béres Zoltán (11.d), Bialas Dániel (11.b), Farkas Ákos (11.d), Fogarasi Tamás (11.c), Henn Martin (11.b), Sütő Erik (11.c) és Tóth Máté (11.d) gondos felkészülés után 2 teljes tanítási nap sok tanóráján helytállva mutatta be a szilárd szén-dioxid különleges tulajdonságait.
A kísérletekben látható volt, hogy a szén-dioxid szublimál (normál légköri nyomáson), nem tűzveszélyes, nem gyúlékony, nagyobb a sűrűsége a levegő sűrűségénél, aztán megtudható volt, miért „száraz”, hány fokos, milyen sérülést okozhat és hogy mérgező-e.
A közönség azt is megtudhatta, mi mindenre használják a szárazjeget, kiderült, hogy sok minden mellett tűzoltókészülék tartalma is lehet. A táblán a víz és a CO2 fázisdiagramja volt látható.
A szórakoztató és egyben tanulságos fizika showt 5 egész osztály és 5 félosztály diákjai élvezhették.
A beltéri kísérletek után rendre palackos robbantás következett az iskola udvarán, melyet visszatérve a terembe a nézőközönség saját, önálló kísérletei követtek.
Igazán szép két nap volt!

Videó

Szászvári Irén