Jelentés a Madárbarát kertből (2016. április)

A 2015-2016-os tanévben folytattuk azt a hagyományt, hogy az őszi szünettől a tavaszi szünetig etetjük az iskola kertjében a madarakat. Szorgos kezek minden héten kétszer feltöltötték a két nagy etetőnket és a kicsi, palackból készült etetőt. Az etetésben részt vettek:

• Fürtös Alexandra 10.b: az egész szezon folyamán
  • Rózsa Veronika 10.b: a szezon felében
  • Tóth Fruzsina 10.b: a szezon felében
  • Szabó Eszter 10.b: beugróként segítette a munkát

Köszönettel tartozunk azoknak a tanulóknak és családjaiknak, akik rendszeresen küldték a madáreleséget, s ezzel támogatták madárbarát munkánkat:

• Gyenis Petra 12.d
  • Szabó Orsolya Réka 12.a
  • Wrábl Panna 9.c
  • Solti Kata 9.d
  • Opitz Petra 10.a
  • Csiszár Gergely 10.a
  • Kassai Péterné Ibolya (takarítónőnk)

A 10.b biológia tagozatos csoportjából Tóth Farkas és Tittmann Barnabás végezte el ősszel a madárodúk tisztítását. Mindben találtunk fészkelésre utaló nyomokat, elkészült, használt fészkeket. Csak a két „veréblakótelep” maradt sikertelen, ebben csak fészekkezdemények voltak. Úgy döntöttünk, hogy leszereljük őket és áthelyezzük a kerítés egy nyílt szakaszára, amit nem takarnak bokrok.

A mostani, áprilisi odúellenőrzéskor úgy láttuk, hogy ez jó ötletnek bizonyult. Hat fészket találtunk a veréblakótelepekben, amelyek már mind alkalmasnak tűntek a tojásrakásra, bár tojásokat még nem találtunk. A többi odúban is megkezdődött a fészkelés.

Frekot Erika biológiatanár