Iskolánkban fogadtuk az Évgyűrűk Idősek Klubját

Szép őszi időben érkeztek hozzánk az Évgyűrűk Idősek Klubjának tagjai. A program iskolánk zöld belső tereinek és kertjeinek megtekintése volt.

A klub tagjai maguk is aktív kertművelők, nekik köszönhető, hogy a klub épületének nagy kertjét virágágyások díszítik, sőt még zöldség is terem a magaságyásokban.

A rózsakerttel kezdtük a programot, majd a Zöld Átrium következett. Ez utóbbiban megbeszéltük, hogy mely növényfajok érzik itt jól magukat. Ilyen például az illatos japán lonc, amely már nagy falfelületeket kúszott be. Másodvirágzásában most is meg tudtuk szagolni finom illatú virágait. Az angol kékszakáll éppen most, ősszel virágzik, megcsodáltuk a bokrait. Még szépen díszlett a páfrány, virágzott a büdöske és a rózsa is.

Kint az iskola udvarán végigjártuk a tanösvényt. Megnéztük a madárodúkat, a veréb lakótelepet, a bemutató kuvik- és denevérodút. Beszélgettünk a madáretetésről.

Megszagoltuk a fűszerkert levenduláját és rozmaringját.

A Rovar Hotel gyakorlati jelentősége is szóba került, megnéztük a lakott részeket és a kinyitható darázs garázst.

A klubtagok sok saját tapasztalattal gazdagították a beszélgetést.

Tanösvényünk immár nemcsak az óvodák és általános iskolák, hanem az idősebb generáció előtt is nyitva áll.

Frekot Erika

ökoiskola koordinátor