Interjú az OzoneTV-ben az Ady Endre Gimnázium zöld programjairól

2018-ban neveztünk az OzoneTv által kiírt pályázatra, mely azokat a megvalósult zöld ötleteket, innovációkat díjazza, melyek hozzájárulnak környezetünk, bolygónk megóvásához, jobbá tételéhez.

Működésünk, hétköznapjaik során törekszünk arra, hogy minél kisebb ökológiai lábnyomot hagyjunk maguk után, s felhívjuk a diákok figyelmét is erre.

„CliMates together for the better” c, Erasmus+ nemzetközi projektünkben konkrét környezettudatos innovációt valósítunk meg német, észt, francia és spanyol diákokkal együtt.

Kiemelt fontossággal kezeljük a környezetvédelmet és a fenntartható fejlődést. A kreativitás és a környezettudatosság ötvözéséből iskolánkban hasznos, példaértékű megoldások születtek és születnek.

Tantestületünk tagjai több projektet is megvalósítottak ebben a témában, több pályázatban is részt vettünk már. Idén ismét elnyertük az Ökoiskola címet.

Az Ozone TV „Egyenlítő” c. műsorában leadott interjút itt lehet megtekinteni: