Évkezdet az Adyban (januári diákprogramok)

Az új év első hónapja is számos programot tartogatott az adys diákok számára.

A már megszokott események, mint a teázás, társasjátékozás és közös filmezés, ennek a hónapnak az eseményeiből sem maradhattak ki. A filmklub szervezőinek e havi választása a Leon, a profi című akció-drámára esett. A filmet a híres francia producer, forgatókönyvíró, Luc Besson rendezte, a főszerepeket pedig Jean Reno, és Natalie Portman alakítják. A filmet annak érdemes megnéznie, aki látni szeretne egy különleges akció-drámát, kíváncsi Natalie Portman első filmszerepére, akit nem riasztanak el a különös emberi kapcsolatok, vagy aki egy utánozhatatlan hangulatú filmre vágyik. A filmklub régi és új tagjai közösen beszélték meg a látottakat (az elmaradhatatlan tea és popcorn kíséretében).

A havi rendszerességgel tartott programokon kívül a Magyar Kultúra Napjának egyedi módon való megünneplése határozta meg az idei január arculatát. Az ünneplés feltétele az volt, hogy az Adyban mindenki valamilyen elegáns ruhában jelenjen meg 28-án, pénteken (a felvételi miatt kicsit megkésve érkezett idén a Magyar Kultúra Napja). A hét elején minden osztálynak az volt a feladata, hogy írják meg a saját osztályhimnuszukat. A verseny eredményének kihirdetése is pénteken, a programok részeként zajlott le. Ezeken kívül, aki akart, egy szép, festett háttér előtt, Oscar-díjjal a kezében készíttethetett magáról képeket. A harmadik szünetben pedig az iskola tanulói, a medencénél egy Kahoot! versenyen vehettek részt, és ennek lezárásaként a szokásos jutalmakat (nyalóka, csoki) vehették át.

Ezekkel a programokkal egy tökéletes kezdést adtunk az évnek.

Abajkovics Dóra 11. a