Students against violence in Europe – Erasmus+ projekttalálkozó

Görögország, 2018.05.02-04.

Elérkezett Erasmus projektünk következő állomása, Athén, a demokrácia szülőhazája. Házigazdáink kitettek magukért, igazi mediterrán vendéglátásban részesültünk.

Az első napon szívélyes fogadtatásban volt részünk a Vouliagmeni Általános Iskolában. Mindenki, tanárok és diákok is, a projekt logójával és az általuk választott szlogennel ellátott egyen fehér pólót viselt. A diákok egy csoportja népviseletbe öltözve tánccal, egy másik csoportja a We are the World című világhírű dallal, amit el is jeleltek, köszöntöttek minket, a partneriskolák tanárait. Ezek után a munka-megbeszélésünkön minden partner beszámolt arról, hogy a budapesti találkozó óta milyen feladatokat, tevékenységeket végzetek el.

A második nap nagyon izgalmasan kezdődött, egy igazi Olimpián vehettünk részt, igaz, a kicsinyített másán, de a klasszikus megnyitótól kezdve sportversenyeken át minden meg volt elevenítve. A délutánt munkával töltöttük, disszeminációt végeztünk, és az elkövetkező feladatokat beszéltük meg, konkretizáltuk a következő olasz találkozóig elvégzendőket.

Az utolsó napon az ENSZ Menekültügyi Szervezetének görög képviselője tartott érdekes, informatív beszámolót tevékenységükről, munkájukról. Délután egy igazi görög fiestán vettünk részt, ahol a diákok szülei, illetve a görög tanárok láttak vendégül minket helyi, nemzeti finomságokkal.

Vendéglátóink gondoskodtak arról, hogy a szakmai programok mellett betekintést kapjunk kultúrájukba és építészetükbe. Az Akropoliszon sétálva megérintett minket az ókori Görögország szelleme. Kallimarmaro Panathinaiko Stadium, modernkori Olimpia Játékok első stadionja, különleges élmény volt számunkra, hiszen az Olimpia egyik fő üzenete is az erőszakmentesség. Időjárás tekintetében Zeusz igazán kegyes volt hozzánk, szikrázó napsütésben, meleg, nyárias időben töltöttünk el egy hetet Görögországban.

Kackstetter Mária tanár

Students against violence in Europe – Erasmus+ project meeting Greece

The next stage of our Erasmus project has arrived, Athens, the birthplace of democracy. Our hosts were exposed for themselves, we got real Mediterranean hospitality.

On the first day, we had a cordial welcome at Vouliagmeni Primary School. Everyone, teachers and students wore a uniform, a white shirt with the logo of the project and the slogan they had chosen. A group of students dressed in folk costumes danced, another group of them sang ‘We are the World’ world-famous song, which was also performed in sign language, to greet the teachers of the partner schools. After that, every partner discussed what tasks and activities have been carried out since the Budapest meeting.

The second day started very exciting, we could take part in real Olympic Games with a classical opening, and everything was revived through sports competitions. We spent the afternoon with work, dissemination, and we discussed the tasks to be done, and we concretized them to the next Italian meeting.

On the last day, the Greek representative of the UNHCR held interesting and informative accounts of their activities and their work. In the afternoon, we attended a real Greek festival where the students' parents and Greek teachers welcomed us with local, national delicacies.

Our hosts made sure that besides the professional programs we get an insight into their culture and architecture. Walking through the Acropolis we have been touched by the spirit of ancient Greece. Kallimarmaro Panathinaiko Stadium, the modern Olympic Games' first stadium, was a special experience as one of the main messages of the Olympics is nonviolence. In terms of weather, Zeus was really kind to us, sparkling sunshine, and real summer time in Greece for a week.

Kackstetter Mária teacher