Pénzügyi és gazdasági ismeretek fejlesztése az Ady Endre Gimnáziumban

Napjainkban elengedhetetlen szükség van arra, hogy az emberek tisztában legyenek alapvető pénzügyi fogalmakkal, jelenségekkel.

Azon intézményekben, ahol nem tanítanak gazdasági jellegű tantárgyakat (ilyen a mi iskolánk is) ezen ismeretek megszerzésére a tanítási órákon kívüli külön programok keretében van lehetőség. Iskolánk ezen a téren többféleképpen próbálkozik.

1. Részt veszünk gazdasági jellegű versenyeken, ahol a diákok a felkészülés közben ismereteiket gyarapíthatják. Ilyenek a pénzintézetek által meghirdetett országos versenyek:

MNB „Monetary”, APEH „Rangadó”. 2013-ban először vettünk részt a „Pénzsztár” nevű versenyen.

1. Lelkes diákjaink egy csoportja nem csak szerepelt, hanem 2. helyezett lett egy innovációs versenyen 2011-ben: a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium által támogatott és a Budapesti Politechnikum Alapítvány által lebonyolított Vállalkozói versenyen. A csapat tagjai: Szondy Zsuzsanna, Mérő Balázs és Füsti-Molnár Enikő
  2. Az ország egyik legnagyobb pénzintézete, az OTP is fontosnak tartja a diákok ilyen ismeretszerzését, ezért többször tartanak kihelyezett előadásokat, illetve szerveznek ismeretterjesztő rendezvényeket.

Ezeken rendszeresen részt veszünk:

-          „ Pénzügyi és gazdasági alapismeretek” című tréning iskolánkban (2011-ben, 10. évfolyamos tanulók)

-          tréning az OTP Oktatási Központjában (15-20 fős csoportokkal): 2012-ben a 11.d tagjai

-          pályázatokon való részvétel (tavaly az OTP-nél nyert iskolánk): 2012-ben a 11.d osztály csapata

Budapest, 2013. 11.11.                                                        Feketéné Tóth Márta matematika tanár