Világsuli találkozó 2011. december 1.

A Műhelyfoglalkozás címe: Világsuli - Nemzetközi partnerség a befogadóbb iskolákért

A találkozón 10 iskola vett részt:

1."Dobsuli"- Magyar - Angol Kéttannyelvű Általános Iskola és Vendéglátó Szakiskola

2. Katona József Műszaki, Közgazdasági Szakképző Iskola és Gimnázium

3. Egressy Gábor Kéttannyelvű Műszaki Szakközépiskola

4. Than Károly Ökoiskola Gimnázium és Szakiskola

5. Gyengénlátók Ált. Iskolája, EGYMI és Diákotthon

6. Magyar Kínai Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

7. Németh László Gimnázium

8. Ady Endre Gimnázium

9. Berzsenyi Dániel Gimnázium

10.Gyermekek Háza

A Világsuli projekt olyan program, melynek célja, hogy hosszú távú kapcsolatokat építsen ki iskolák között a világ 60 országában. A partnerségeken keresztül kulturálisan sokszínű, befogadó iskolákat hozzon létre, erősítse a bizalmat és mélyebb megértést a különféle kultúrák diákjai között, a kultúrák közötti párbeszéd megerősítésével nyitottabb, békésebb, versenyképesebb intézményeket hozzon létre.

Iskolánkat képviselte:

Szalay Soma 12. d és Altrichter Anett 12. d osztályos tanulók, valamint Stróber Katalin tanárnő

A WORKSHOP CÉLJA:

• ·         Csapatépítés
  • ·         Együtt átbeszélni a partnerségi tervet
  • ·         Megegyezni abban, hogy a magyar résztvevő iskolák hogyan szereznek információkat arról, hogy mennyire befogadó az iskolájuk
  • ·         Akciótervezés iskolánként: mindenki tudja, hogy mit fog csinálni az elkövetkező hónapokban

10.00-10.30 - Ismerkedés, melegedés

- Rapidrandi

- 4 szó a befogadásról

10.30-11.00 - Hol tartunk most?

-   A Világsuli utazás állomásai

-   Helyzetértékelő kérdőív

11.00-11.30 - A terv: feladataink a partnerségi tervben, határidők

11.45-13.00 - KIT? HOGY? MIÉRT?- Kinek lehet véleménye arról, mennyire befogadó az iskolánk? Hogyan tudhatjuk ezt meg? Mit kezdünk az eredményekkel?

14.00-15.00 - Mihez kezdünk most?