TÖRÖKORSZÁG Ifjúság Lendületben diákcsere

TÖRÖKORSZÁG Ifjúság Lendületben  diákcsere

2011. november 20-26. BG-TR-IT-HO-UK-HU

A programok nagyon érdekesek voltak, különösen a csoportfoglalkozások, amelyeken egy közös célon munkálkodtak a különböző nemzetek. Ezen program lényege röviden annyi volt, hogy mindenki kitalál magának egy világot, egy szabályrendszerrel (például: békének kell lenni a világban, vagy éppen szeretetnek, szabadságnak stb...) és erről be kellett számolnia csoportosan egymásnak. Ehhez kapcsolódóan volt még egy színdarab előadás, természetesen angolul, mely ezen kitalált világok bemutatására szolgált.
Minden este különböző nemzetest volt, ez mindenkinek jól sikerült. Betekintést nyertünk a török kultúrába is.
Reggelente úgynevezett Energizier játékokat játszottunk, eleinte csak névismerkedőseket, majd ilyen problémamegoldósokat is. Pl: felálltunk mindannyian egy lepedőre és úgy kellett átfordítni a lepedőt a másik oldalára, hogy senki nem léphet le róla. Ennél a játéknál nagyon fontos volt az angoltudás. :)
A vendéglátás kiváló volt. Szállásunk egy hotelben volt, teljes ellátással, légkondival, rendesen felszerelt fürdőszobával.
Mindenki kedves volt és segítőkész.
Fakultatív program volt a városlátogatásnál: bazár, vásárlás.

Torma Zsolt 11. b

A cserére kiutazó diákok:

Torma Zsolt 11. b,

Kollár Sándor 11. b,