Strasbourgban járt a 10. a osztály

2011. november 18.

8.30: - A részvevők érkezése az Európai Parlament “Louise Weiss” épületébe

- Áthaladás a biztonsági ellenőrző rendszeren

- A fiatalok fogadása

- A kitűzők és a napi program kiosztása

9.15: - Közös reggeli minden részvevővel

- A napi program bemutatása és magyarázata

- Többnyelvű munkacsoportok kialakítása és a részvevők elosztása

10.00: - Az Európai Parlament ülésterme (Louise Weiss épület)

- A fiatalok elfoglalják az európai képviselők helyeit

- Üdvözlő beszéd

- Az Európai Parlament Igazgatói bemutatják az Európai Parlamentet és az Európai

Uniót

- Egy tanuló bemutatja saját iskoláját (iskolánként egy perc)

- Közvélemény-kutatás

- Kérdések / Vita az európai berendezkedésről

- Fénykép

12.45: - Ebédmeghívás az Európai Parlament éttermében

- Az „Eurojáték” kezdete és a négy játékosból álló csapatok kialakítása

14.00: - A munkacsoportok összeülése a bizottsági termekben: a fiatalok eszmét cserélnek

és megvitatják nézőpontjukat a legfontosabb európai témákról, amelyekre már

előzőleg felkészültek az iskolában. Maguk közül szóvivőt és írnokot választanak.

- Gyűlés minden tanárral és egy igazgatóval.

16.00: - Az Európai Parlament ülésterme: nyílt ülés, a munkacsoportokban kialakított

beszámolók bemutatása

- A javaslatok összegzése

- Az „Eurojáték” döntője és a jutalmak kiosztása

- Az „Euroscola” bizonyítványok kiosztása

- Európai himnusz

18.00: - Hazaindulás

AZ EUROSCOLA NAP TÉMÁI:

A tanulók 6 egyforma nagyságú munkacsoportra oszlottak, amelyeknek az alábbi témák egyikét

kellett kidolgozniuk:

„Az Európa által képviselt értékek helye a világban ‘ (háromszög) Béke, biztonság, igazság, emberi jogok —Milyen megoldások vihetik előbbre ezt az ideált?

„Az önkéntesség európai éve (2011)” (rombusz) Ön szerint mely területeken járulhatnak hozzá a fiatalok a közös európai értékek, például a szolidaritás vagy a társadalmi kohézió megszilárdításához? Milyen projekteket támogatna leginkább?

„Környezetvédelem és megújuló energiák” (trapéz) Hogyan ösztönözhetjük a magatartásformák változását? Hogyan mozdítható elő a fenntartható fejlődés?

„Az információ szabadsága és a polgári kultúra “(nyíl) Milyen lehetőségeket és milyen csapdákat rejt a kommunikációs és információs technológiák mai fejlettségi foka?

„Demokrácia és polgárság” (kör) Hogyan lehet elérni, hogy a polgárok jobban érdeklődjenek az Európai Unió demokratikus és politikai élete iránt?

„Európa jövője” (négyszög) Milyen javaslataitok vannak annak érdekében, hogy Európa közelebb jusson a Ti ideálotokhoz?