Iskolánk tanára Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjban részesült

Örömmel értesültünk róla, hogy iskolánk tanára, Feketéné Tóth Márta elnyerte a Pénzügyminisztérium által kiadott Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjat.

A Pénzügyminisztérium által kiadott díj nem titkolt célja, hogy a pénzügyi tudatosság fejlesztése során kimagasló tevékenységet végző pedagógusokra valamint oktatási intézményekre ráirányítsa a figyelmet. Sajnos, idén a koronavírus miatt kialakult helyzet nem tette lehetővé a díjak személyes átadását.

Feketéné Tóth Márta tanárnőt Szalai Bernadett, az Ady Endre Gimnázium igazgatója és a Szülői Választmány együttesen javasolta a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjra. A javaslattételben kiemelték, hogy a tanárnő érdeme az, hogy a pénzügyi, gazdálkodási, fogyasztóvédelmi tudatosságra nevelés az egész iskola munkatervében hangsúlyos elemmé vált, egyre több pedagógus és osztály bevonásával.

Feketéné Tóth Márta célja a diákok pénzügyi ismereteinek bővítése. Matematika-fizika szakos tanárként nagy hangsúlyt helyez a gyakorlati kompetenciák és az életvezetési ismeretek fejlesztésére is.

Iskolánk diákjai számtalan pénzügyi, közgazdasági versenyen és kezdeményezésen vesznek részt. Évek óta részt veszünk a Pénz7 programjaiban, annak iskolai megszervezését, megvalósítását a Közép-Pesti Tankerületi Napok keretében is bemutattuk jógyakorlatként.

Gratulálunk Feketéné Tóth Mártának a rangos elismeréshez, melyet kiemelkedő innovatív tevékenysége, iskolai szintű aktivitása és szervező munkája elismeréseként kapott!