Közösségi szolgálat a Velencei-tavon

Ha ősz vagy tavasz, akkor most már harmadik éve: irány a Velencei-tó! Cserébe a sok nyári élményért, fürdésért, hattyú etetésért, ilyenkor részt veszünk a tó tisztításában.

Ez vidám kenuzást jelent a nádasok útvesztőjében és bravúros navigálást, hogy a zacskókat, palackokat, sőt autógumikat (!) elérjük és kiszedjük a vízből. Ahhoz képest, hogy mekkora területet járunk be, nincs is nagyon sok szemét. Bár mindig találunk valami meglepőt, idén pl. egy műanyag kerti széket.

Ezen a kicsit hűvös, de verőfényes őszi napon 14-en vágtunk neki a tónak. Az egyik kenu kormányosa és fővezére Levente volt, aki nagyon vigyázott a rá bízott fiatalabb diákokra. A többi kenuban felnőtt kézben volt a kormánylapát (azaz az evező).

A 9-10.-es diákok Közösségi szolgálati naplójába 3 óra került be, de valószínűleg ennél fontosabbak az átélt élmények.

Frekot Erika

a Természetismereti szakkör vezetője