Tovább folytatódott gimnáziumunkban a diákok pénzügyi, gazdasági ismereteinek bővítése

Gimnáziumunk 4 osztálya szeptemberben az OTP Oktatási Központ trénerei által tartott foglalkozáson vett részt. Az órák célja: pénzügyi-gazdasági ismeretek átadása a diákoknak.

A foglalkozáson az eddigiektől eltérő módszerrel, népmese feldolgozásával történt az ismeretek átadása és a pénzügyi tudatosságra nevelés.

Következzen egyik diákunk rövid beszámolója:

“Ma, szeptember 27-én voltunk az OTP programján, ami nagyon élvezetesnek bizonyult.

Először a programok vezetői mutatkoztak be, ők meséltek a pénzügy világáról.

Minden a mesékkel kezdődött, játékosan és humorral vegyítve ismertettek meg velünk sok pénzügyi fogalmat, például a hitel és a szerződések fogalmát.

Utána játékokkal mélyítettük el a már megszerzett tudást. Elsőként egy kvízt játszottunk, amiből végül egy pénzügyi szó jött ki. Másodjára egy leírás alapján kellett szakszavakat kitalálnunk. Végül képfelismerés következett.

Mindannyiunk számára nagyon élvezetes és érdekes program volt, és reméljük, hogy máskor is lesz hasonlóban részünk.

Ignácz Lilianna 8. A osztályos tanuló”

Bízunk benne, hogy ezzel a programmal is hozzájárultunk tanulóink ismereteinek bővítéséhez.

Feketéné Tóth Márta mestertanár

(program szervezője)