Sikeres szereplés a Kölcsey Főgimnázium által szervezett versmondó versenyen

Az Ady Endre Gimnázium sokadik alkalommal vesz részt testvériskolánk versmondó versenyén, mely Szatmárnémeti tisztelgése nemzeti Himnuszunk és annak szerzője előtt.

Sajnos idén a verseny csak online keretek között tudott megszerveződni a járvány miatt.

A diákok szavalatait a zsűri felvételről hallgatta meg és értékelte. Nagy örömünkre idén is sikerült díjat elhoznunk.

Az induló három versenyzőnk: Besenczi Nóra, Oláh Lora Kisó és Ujjobágy Alexandra Karola, mindannyian a 10.B osztály tanulói.

Nóri, Dsida Jenő: Így volna szép című versét szavalta el, melyet a zsűri LiterArt díjban részesített.

Lora szintén egy Dsida verset választott, Így hívlak élni címmel, melyet a zsűri Kölcsey-díjjal jutalmazott.

Szandi Ady Endre Egyre hosszabb napok című versét adta elő.

Megkaptuk a zsűri értékelését is versenyzőink szavalatairól, egy idézet ebből:

“Ilyennek képzelem az angyalokat, amilyen a kisugárzásod.

Jó verset választottál, személyiségednek megfelelőt! Hihetően adod elő, gyönyörű dallamos a beszéded, a hangsúlyozásod. Nem engeded el egykönnyen  a hallgatódat.”

Szívből gratulálunk tanulóinknak a kiváló eredményekhez!

A versenyről való tudósítás itt tekinthető meg: