Nemzetközi e-Twinning projektben vett részt a 9.d németes csoportja

Iskolánk néhány tanulója egy német nyelvű, nemzetközi e-Twinning projektben vett részt a tanév utolsó két hónapjában.

A projekt célja az, hogy a tanulók több európai ország kultúráját és diákjait megismerjék, és német nyelven bemutassák saját lakóhelyüket.

Az egyes partnerországok tanulóit arra kérték, hogy készítsenek bemutatót „Eurpareise-Zeig mir deinen Wohnort!”-  "Mutasd meg, hol élsz!" címmel.

A végeredmény, egy nemzetközi online útikönyv, e-Book formájában készült el, amely az összes résztvevő partneriskola lakóhelyének leírását tartalmazza.

A projekt során, a diákoknak arra is lehetőségük adódott, hogy egymást is megismerjék, beszélgessenek egy online felületen keresztül.

Mi - a 9.d osztály németes csoportja - is részt vettünk ezekben a videóhívásokban, és nagyon élveztük azt, hogy a második idegen nyelvünket használva meg tudtuk érteni egymást, és jókat csevegtünk. A projektben résztvevő diákok 15 és 17 év közöttiek, a projekt nyelvi szintje A1-A2.

A feladatokat csapatokban kezdtük elkészíteni még az online oktatás alatt, ennek ellenére gördülékenyen tudtunk dolgozni. Úgy gondoljuk, hogy a projektmunka által a német csapat sokkal összetartóbb lett és örülünk annak, hogy ezen együtt kellett dolgoznunk.

Ebben a projektben egyedüli magyar iskolaként vettünk részt, ezzel képviselve az Adyt és Magyarországot is. Partnereink horvát, török, francia, szlovák, lengyel, svéd iskolák velünk egykorú tanulói voltak.

Ugyan most vége van a projektnek, a könyv elkészült, de reméljük, hogy a jövőben is lesz folytatása, és esetleg személyesen is meg tudjuk ismerni egymást egy csereprogram keretén belül.

A projektben részt vettek:

De Marcos-Szigeti Paula, Tóth Máté Gergő, a projekt diákvezetői, az e-Book összeállítói. Segítettek még a prezentációk elkészítésében: Bói Bálint, Bodocz Lilian, Rao Lilla, Kertész Ádám, Hajas Dénes, Béres Zoltán, Farkas Ákos, Bakonyvári Bence, Szita-Bellemin Zalán, Kerekes Boglárka, Zombori Henrietta.

Koordináló tanárok:

Törökné Karakas Marianna (informatika), Szalóki Orsolya (informatika), Katonáné Mayer Katalin (német nyelv).

2021.06.11.

Az e-Book a fenti linken lapozgatható!

Fájlok

Unser Land, Ungarn.pdf (1107 KB)
LetöltésMegnyitás
Unser Wohnort Bp.pdf (1421 KB)