MARGÓFAKT - rendhagyó irodalomórák a Margó Fesztiválon

A Margó Fesztivál a Magyar Irodalomtörténeti Társasággal együttműködésben szakmai programot hirdetett a középiskolás diákok és tanárok részére. Az elmúlt évek mintájára alternatív irodalomórákon olyan szerzők és művek kerültek terítékre, amelyek egyrészt a kortárs irodalom darabjai, másrészt nehezebben jutnak el a tanórákra.

Az Ady Endre Gimnázium közel 100 tanulója volt jelen az idei Margófakton.

Program, 2022.10.14.

Háború és béke - verstan másképp

Simon Márton irodalomórája

A slam poetry ismert bajnoka, Simon Márton játékos, interaktív előadásában háborús verseket szaval és elemez a fiatalok bevonásával.

Klasszikus magyarok és kortárs ukránok, új ritmusban. Radnóti, Petőfi, Babits, József Attila, Pilinszky, Weöres Sándor…

Ukrajna magyarlakta részei

Szöllősi Mátyással Valuska László beszélget

Költő, prózaíró, fotóriporter. Margó-díjas. Szöllősi már a háború kitörését követő héten megjárta Kárpátalját, adományokat vitt és portré sorozatot hozott haza. Láttatni szeretné az ott maradókat, fényképezi őket és ír róluk. Legújabb verseskötete, a Szabad is szóba kerül.

Fegyverek közt hallgatnak a múzsák? - slam poetry

Hlinyánszky Doma, Kemény Zsófi és Pion István költészeti műsora

A hazai slam szcéna három jeles képviselője ad elő a szomszédunkban eszkalálódó kataklizmáról. Háború van Európában. Slágerszövegek és a Margófaktra írt ős-versbemutó