Diákélet decemberben

Az év utolsó hónapja a többihez hasonlóan sok programmal volt tele.

December 6-án pályaorientációs nap volt. Ez nemcsak azt jelentette, hogy később mehettünk iskolába, és hamarabb is jöhettünk haza, hanem mindenkinek 2*1 órás előadáson kellett részt vennie. Ezek az előadások a vállalkozói létről, a banki életről, a légiutaskísérők munkájáról és még sok más szakmáról szóltak. A szünetben a medencénél Kahoot!-ot is lehetett játszani, ahol különböző kérdések megválaszolására volt lehetőség mindenféle munkával, pályával kapcsolatos témában. Szerintem a programban nagyon jó volt, hogy mindenki különféle pályákat ismerhetett meg, így segítséget kaptunk abban, hogy megválaszolhassuk azt a kérdést: ,,Mi leszek, ha nagy leszek?”

Mivel december 6-át lefoglalta a pályaorientációs nap, ezért az iskolába december 7-én látogatott el a Mikulás, akivel a medencénél lehetett találkozni, és ha valaki még a kérdéseire is tudta a helyes választ, akkor szaloncukrot is kapott. A hangulatot fokozta, hogy nagyon sok mindenkin volt mikulás sapka, és a rádiósok is karácsonyi dalokat játszottak.

Ebben a hónapban is megrendezte a diákönkormányzat a már megszokott társasjáték klubot és filmklubot. A filmklub mostani filmje a Galaxis őrzői volt, ami a Marvel moziuniverzum része, vagyis a Marvel stúdióhoz híven, tele volt akciódús, izgalmas jelenettel.

A szünet előtti utolsó héten csúnyapulcsi versenyt is tartott a diákönkormányzat. Ez azt jelentette, hogy akik akartak, azok a csúnyapulcsijukban jöhettek, és nevezhettek a versenyre. A verseny zsűrijei az iskola tanulói voltak. Az Ady Instagram oldalán lehetett szavazni különböző kategóriák versenyzőire. Az eredményhirdetésre pedig majd január 3-án kerül sor.

Az utolsó tanítási nap programja az osztálykarácsony volt, valamint az énekkarosok karácsonyi koncertje (amit előző nap egy templomban is bemutattak). A koncert nagyon érdekes volt, szerintem minden diák élvezte. A műsor zárásaként pedig egy meglepetés is várt ránk, nézőkre: a tanárok egy része is a “színpadra” állt, és több karácsonyi dalt is elénekeltek nekünk.

Szerintem ez a hónap a programjaival, nyüzsgésével tökéletes zárása volt az évnek.

Abajkovics Dóra 11.a