Biológia verseny 2017

Kedves Versenyzőkedvű Diákok!

Az Ady Endre Gimnázium Természettudományi Munkaközössége biológia versenyre hív benneteket, amelyet a III., IV. és XIII. kerület iskoláinak felsős diákjai számára hirdetünk meg (5. 6. 7. 8. évf.).

Nevezési díj nincs.

A versenyen egyénileg lehet részt venni, két fordulóban küldünk feladatlapot.

Az első fordulóban az 1-2. feladatlapot egyben küldjük az iskolák számára, egyben is kérjük vissza, a második fordulóban a 3-4. feladatlapot küldjük (illetve tesszük ki a honlapra), szintén egyben.

Ezeket biológia tanáraitoktól kérjétek, illetve a feladatlapok gimnáziumunk honlapjáról is letölthetők: www.adygimnazium.eu

A verseny témája:

Az Emberszabású majmok és Jane Goodall munkássága

A feladatok megoldását segíti a Fővárosi Állatkertben tett látogatás, valamint a Jane Goodall Társaság honlapja.

A kidolgozott feladatlapokat - a beküldési határidőt betartva - egyénileg vagy iskolai szinten összegyűjtve az alábbi címre kérjük eljuttatni:

Ady Endre Gimnázium

Természettudományi Munkaközösség

1138 Bp. Röppentyű utca 62.

Beküldési határidő:
1. forduló – 2017. október 20.

2. forduló – 2017. november 16.

A legjobb eredményt elérő diákokat a gimnáziumban megrendezendő döntőbe hívjuk, amelynek időpontja: 2017. december 14. (csütörtök) 15 óra

A döntő kérdései a feladatlapokon szereplő állatok köréből kerülnek ki.

A döntőbe jutott diákok iskoláját külön értesítjük és tájékoztatjuk a részletekről. A honlapunkon is megjelentetjük a döntő résztvevőinek névsorát.

Eredményes versenyzést kívánunk!

Budapest, 2017. szeptember 20.

Az Ady Endre Gimnázium

Természettudományi Munkaközössége