Biológia terepgyakorlat Ipolytarnócon

Március 30-án a 9. és 10. évfolyam biológia tagozatos tanulóival, valamint néhány nem tagozatos diákkal ellátogattunk  az ipolytarnóci miocén erdőbe. A kirándulást a lombkoronaösvényen kezdtük.

Sétáltunk az egykori tenger helyén, itt ma már csak üledékes kőzetek, illetve állati  és növényi maradványok utalnak arra, hogy valamikor víz borította a területet. Láttunk megkövült fákat, állati lenyomatokat (lábnyom, csúszásnyom…). Megismerkedtünk több miocén kori állattal, mint például a medvekutyával.

A Bükki Nemzeti Park területén lévő látogatóközpontban két csoportra osztva részt vettünk egy 4D-s vetítésen, ott "visszarepítettek" minket az időben és megnézhettük, hogyan is nézett ki a táj a vulkánkitörés előtt.

A szakmai programot a kiállításon zártuk, ahol kipróbálhattuk, milyen alakítani a domborzatot egy speciális "homokozóban".

A nap végén maradt egy kevés időnk visszaindulásig, ami vidáman telt el.

Bajusz Réka – 10.c