Bérczi Istvánné Csöpi nénire emlékezünk (1948-2021)

Megrendülten fogadtuk a hírt haláláról.

Az Ady Endre Gimnázium tantestületének egyik alapító tagja volt. 1987-től nyugdíjba vonulásáig három osztályt vezetett osztályfőnökként 1992-1996, 1996-2000 és 2001-2007 között.

Ami mindenkinek eszébe jut róla, az a szalagavató. Hosszú évtizedeken át ő készítette fel az érettségi előtt álló tanulókat a palotásra és a keringőre - szigorúan a hagyományos Kék Duna keringő dallamaira. Hatalmas élmény, csodálatos látvány volt a Vasas csarnok közepén együtt keringőző nem ritkán 50 pár.

Az iskolai diák sportkör (DSK) és hosszú ideig a tantestület szakszervezetének vezetője volt.

Sokat tett az iskolai sportéletért. Testnevelőként is mindig tornász maradt, fő célja az volt, hogy a tanulók megérezzék a testmozgás örömét.

Szervezője és lebonyolítója volt az emlékezetes, éjszakába nyúló „Denevér derbi” néven ismert iskolai sporteseményeknek.

A közös tanári programok, kirándulások sikeréhez hozzájárult közvetlen, őszinte, humoros egyénisége.

Tanítványai körülvették szeretetükkel, neve fogalom volt a diákok körében.

Emléke örökké tovább él bennünk!