A biológia verseny döntője és végeredménye

Idén „Ázsia állatvilága” címmel hirdettük meg három kerület (III., IV., XIII. ker.) általános iskolásai számára hagyományos biológia versenyünket.

Az otthoni fordulók során azokról az ázsiai fajokról kérdeztük a versenyzőket, amelyek a Fővárosi Állat- és Növénykertben is láthatók. A feladatlapokat 130-nál is több diák küldte vissza. A legmagasabb pontszámot elért 39 tanulót hívtuk be a döntőbe.

A döntő az Ady Endre Gimnázium biológia termében zajlott. A versenyt megtisztelte jelenlétével a Fővárosi Állat- és Növénykert munkatársa, Szabon Márta.

A döntő résztvevőit köszöntötte Szalai Bernadett, iskolánk igazgatója, valamint Kunné Szilágyi Andrea, a Természettudományi munkaközösség vezetője.

A döntő írásbeli feladatokból állt, melyeket a 9.c osztály biológia tagozatos diákjai osztottak ki és szedtek össze minden feladat után, mert a másik teremben párhuzamosan folyt a javítás. Diákjaink a javításból is kivették a részüket.

A komoly koncentrálást egy kis szaloncukor osztással és tea kínálással oldottuk a vetélkedő közepén.

A feladatok megoldása után rövid szünet következett, majd eredményt hirdettünk.

Az Állatkert nagyvonalú támogatásának köszönhetően idén igazán értékes díjakat oszthattunk szét. Az első hat helyezett könyvjutalmakat, éves Állatvilág magazin előfizetést, sőt állatkerti belépőket nyert. A fődíj egy éves állatkerti bérlet volt. Köszönjük az Állatkert támogatását!

Gratulálunk a versenyzőknek!

A helyezettek:

1.

Sás Mirjam

Angol Tagozatos Általános Iskola

2.

Fehér - Lipárdy Anna

Szűcs Sándor Általános Iskola

3.

Ladnyik Zsolt

Megyeri Úti Általános Iskola

4.

Sziklai Zsófia Amarillisz

Karinthy Frigyes  Két tanítási Nyelvű Ált. Isk.

5.

Nagy Róza

BP. Főv. XIII. Kerületi Önkormányzat Pannónia Általános Iskola

6.

Dánffy Ábel

Karinthy Frigyes  Két tanítási Nyelvű Ált. Isk.