7.a osztály látogatása a Hadtörténeti Múzeumban

Osztályunk február 18-án a Lázár Ervin Program keretében járt a Hadtörténeti Múzeumban, ahol múzeumpedagógiai foglalkozás keretében a Fegyvertörténeti látványraktár interaktív kiállításán vettünk részt.

A kiállításhoz hosszú folyosón vezetett az út. Érdekes volt már az is, hogy a padlózatba beépítve vitrineken lépkedtünk és láthattunk harcászati eszközöket. S hogy mire lettünk még figyelmesek? Farkas Bertalan első magyar űrhajós irodájára. Sajnos vele nem találkoztunk.

 A rendkívül érdekes tárlatvezetés során a honfoglaló őseinktől kezdve a két világháborúig követhettük nyomon az adott korok küzdelmei során használt fegyvereket. Külön érdekesség volt, hogy a fegyverek mellett korhű öltözetben és fegyverzettel felszerelt viaszfigurák jelenítették meg egy-egy korszak katonáit. A legnagyobb élményt az jelentette, hogy a különböző puskákat, szuronyokat kézbe vehettük, kipróbálhattuk s még a páncélsisak is a fejünkre került.

 Ismét egy fantasztikus osztályprogramban volt részünk.

Képgaléria