Nemzetközi kapcsolatok • archívum

Adysok felmérése a szelektív hulladékgyűjtésről a XIII. kerületben

Tápi Zsuzsanna és Temesvári Róbert és az Ady Endre Gimnázium tanulói egy Iskolai Comenius program keretében 7 ország (Belgium, Bulgária, Lengyelország, Olaszország, Románia, Törökország, Magyarország) részvételével egy energia megtakarítás és környezettudatosság témájú projektben vett részt „Friendly people, friendly energy” (Barátságos emberek az újrahasznosítható energiáért) címmel.

A víz, amely összeköt

A víz nem ismer sem határokat, sem nyelvi akadályokat –ez is egyike az „Utak a biodiverzitáshoz – a víz, amely összeköt“ című projekt témáinak. A projektet két vállalat, a VEOLIA VODA – Közép-szlovákiai Vízművek Zrt. és a VEOLIA VÍZ Zrt. -Budapest valósította meg a biodiverzitás nemzetközi évének keretén belül.

Nemzetközi kapcsolataink

Nemzetközi kapcsolataink   A különböző nemzetközi projektek a nyelvgyakorláson kívül izgalmas kihívás diákoknak az interkulturális élmények megtapasztalására. A külföldi iskolákkal való együttműködés során a tanulóinkkal olyan témákban dolgozhatunk, melyek a hagyományos tantárgyi kereteken belül kevésbé megvalósíthatóak.   Az egyik legnagyobb hagyománnyal rendelkezik a hol land testvériskolai kapcsolatunk. Az...

VILÁGSULI0

A CONNECTION CLASSROOM British Council támogatásával megvalósuló program éves tervének angliai megbeszélésén egy kisebb csapat képviselte Magyarországot. Iskolánkat Gerlei Gréta képviselte a 12. d osztályból.