Magyarországi eTwinning verseny 2011.10.05.

Az Ady Endre Gimnázium „Friendly People for Friendly Energy” (Barátságos emberek a környezetbarát energiáért) projektje 2011. év középiskolás kategória II. helyezettje.

A versenyen résztvevő diák:   Iványi Aletta9. a

Az eTwinning Magyarországi Szolgáltatópontja versenyt hirdetett az eTwinning programban résztvevő magyar iskolák számára. A verseny megrendezésének fontos célja volt, hogy a program vezetői minél mélyebben megismerjék az óvodák és iskolák eTwinninges munkáját, és elismerésben részesítsék a pedagógusokat és diákjaikat eredményes munkájukért.

A versenyt 4 kategóriába rendezték: 1. Óvoda és általános iskola alsó tagozat, 2. Általános iskola felső tagozat, 3. Középiskola, 4. Aktív állampolgárság, illetve közösségi/önkéntes munka témakörében indított projektek. A selejtezők után 11 csapat jutott a budapesti döntőbe.

A versenyre 2011. október 5-én került sor. Minden jelentkezőnek 20 perc állt rendelkezésre projektje bemutatására. A felkészülésben a projektvezető tanár is részt vehetett, de a versenynapon kizárólag a diákok mutathatják be a projektet. Az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. szakértői zsűrizték a versenyt, akik a helyszínen pontozták a csapatokat és szükség esetén további kérdéseket tettek fel a diákoknak.

A mi csapatunk 2 főből állt. Tagjai: Sallai Zoltán és Iványi Aletta. A prezentáció során különböző szempontok alapján értékelték a projektmunkát, közben számítógépes bemutatót vetítettek. Beszéltek a projekt általános jellemzőiről, célkitűzéseiről, eredményeiről. Kiemelték az IKT eszközök használatának fontosságát, és az eTwinning platform hasznosságát. Bemutatták hogyan épül be a projekt az iskola életébe. A versenyen 2 budapesti iskola indult, mindkettő a XIII. kerületből. A középiskolai kategóriában Ady Endre Gimnázium csapata, a Friendly People for Friendly Energy - Barátságos emberek, környezetbarát energia érdekében – című projektjükkel.  A csapatot Sallai Zoltán vezette. 2. helyezést értek el.